NAJNOWSZY NUMER PRENUMERATA AKTUALNOŚCI CZYTELNIA NASI PARTNERZY KONTAKT

 

Seminaria dla architektów: Nowoczesne rozwiązania fasad wentylowanych

 - Seminaria dla architektów: Nowoczesne rozwiązania fasad wentylowanych
Fasada wentylowana z zastosowaniem płyt fasadowych ROCKPANEL. Fot. Rockwool

28 stycznia w Gdańsku odbyło się kolejne z zaplanowanych na styczeń i luty szkoleń dla architektów, organizowanych przez ThyssenKrupp Energostal w największych miastach Polski. Następne seminaria w lutym – we Wrocławiu, Poznaniu, Kielcach i w Warszawie. W ramach szkoleń firma ROCKWOOL, producent skalnej wełny mineralnej, prezentuje systemy i rozwiązania wykorzystywane w fasadach wentylowanych. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Seminaria poruszają m. in. kwestie związane z rozwiązaniami fasad wentylowanych. Jest to o tyle istotne, że w 2014 roku zmienione zostały warunki techniczne, jakie powinny spełniać nowopowstające budynki oraz ich usytuowanie. Nowe wytyczne będą ulegały dalszej, systematycznej zmianie – aż do 2021 roku.

Nowe wymagania w zakresie izolacyjności i ochrony cieplnej budynków oznaczają, że w przypadku fasad wentylowanych podczas obliczania współczynnika przenikania ciepła U trzeba brać pod uwagę poprawki wynikające ze sposobu mocowania materiału izolacyjnego oraz z samych warstw ściany. Dzięki starannemu dobraniu i precyzyjnemu montażowi odpowiedniej izolacji o sprężystej i włóknistej strukturze – płyt z wełny skalnej VENTI MAX, możemy bez ryzyka przyjmować poprawkę na poziomie 0. Niska lambda produktów z wełny skalnej pomaga spełnić nowe warunki techniczne i gwarantuje optymalny poziom izolacyjności dla fasad wentylowanych. Wełna skalna ROCKWOOL pozwala także podwyższyć standard akustyczny pomieszczeń, jest niepalna i trwała.

 - Seminaria dla architektów: Nowoczesne rozwiązania fasad wentylowanych
Płyty z wełny skalnej VENTI MAX. Fot. Rockwool

Uzupełnieniem rozwiązań stosowanych w fasadach wentylowanych są płyty fasadowe ROCKPANEL. Konstrukcja nośna budynku z zewnętrzną warstwą izolacyjną może być łatwo chroniona przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi za pomocą płyt ROCKPANEL. Wentylowana przestrzeń pomiędzy okładziną fasadową a warstwą izolacyjną zabezpiecza przed przedostawaniem się wody deszczowej do środka budynku i odprowadza parę wodną na zewnątrz. Płyty ROCKPANEL są solidne i elastyczne, co odpowiada nowoczesnym trendom, takim jak stosowanie naturalnych kształtów i ekologicznych rozwiązań oraz przywiązywanie wagi do ekonomiczności i szybkiego montażu.

Kolejne prelekcje dla architektów odbędą się we Wrocławiu (3 lutego), Poznaniu (4 lutego), Kielcach (10 lutego) i w Warszawie (11 lutego). Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdują się na stronie ThyssenKrupp Energostal (http://www.thyssenkrupp-energostal.pl/) w dziale Aktualności.

Źródło: Rockwool

 
 
do góry

 
   
GALERIA
WYDAWNICTWO
REKLAMA
KONTAKT
 
KONTAKT
IMIĘ I NAZWISKO E-MAIL
TREŚĆ

© Copyright 2022, abc-media.pl