NAJNOWSZY NUMER PRENUMERATA AKTUALNOŚCI CZYTELNIA NASI PARTNERZY KONTAKT

 

FRONTROCK 35 – nowa płyta fasadowa o najlepszych parametrach cieplnych ROCKWOOL

Optymalna izolacja ścian zewnętrznych powinna spełniać wysokie wymagania dotyczące parametrów cieplnych, ale też być kompatybilna z dostępnymi systemami dociepleniowymi w metodzie ETICS. Taka właśnie jest nowa płyta fasadowa z wełny skalnej ROCKWOOL – FRONTROCK 35. To nowoczesna, lekka a zarazem „twarda” płyta o bardzo dobrych parametrach mechanicznych i współczynniku przewodzenia ciepła λD = 0,035 W/mK.

 - FRONTROCK 35 – nowa płyta fasadowa o najlepszych parametrach cieplnych ROCKWOOL
Płyty fasadowe z wełny skalnej ROCKWOOL – FRONTROCK 35. Fot. ROCKWOOL
Płyty FRONTROCK 35 posiadają bardzo dobre właściwości mechaniczne, które mają znaczący wpływ na trwałość oraz jakość wykonanego ocieplenia. Parametry, na które warto zwrócić uwagę to m.in.: wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych TR, naprężenie ściskające CS(10), czy stabilność wymiarowa w określonych warunkach, która zapewnia to, że użyty materiał jest trwały i nie ulega odkształceniom w czasie. Te parametry, razem z jedną z unikalnych cech wełny skalnej – praktycznie zerową rozszerzalnością termiczną – pozwalają na niemal całkowite wyeliminowanie liniowych mostków termicznych, powstających na styku połączeń płyt izolacyjnych. W praktyce oznacza to, że przy poprawnie wykonanej izolacji ścian zewnętrznych ocieplenie nie skurczy się i nie będzie trzeba później uszczelniać przerw miedzy płytami z wełny.

 - FRONTROCK 35 – nowa płyta fasadowa o najlepszych parametrach cieplnych ROCKWOOL
Fot. ROCKWOOL
Sposób montażu płyt FRONTROCK 35 nie odbiega od funkcjonujących na rynku rozwiązań. Doświadczony wykonawca pracując z nowymi płytami z wełny skalnej ROCKWOOL sprawnie wykona dobrą i szczelną warstwę ocieplenia, zapewniając skuteczną izolację ściany zewnętrznej na lata. Pracując z płytami FRONTROCK 35 można wykorzystać tzw. termodyble – łączniki zaprojektowane tak, aby ograniczyć punktowe mostki termiczne. Płyty FRONTROCK 35 mają małą wagę, która ma bezpośrednie przełożenie na łatwiejszy transport i szybkość montażu.

Płyty FRONTROCK 35 to jeden z produktów dostępnych na rynku o najlepszych parametrach cieplnych - λD = 0,035 W/mK. Jak wszystkie wyroby ROCKWOOL wykonane z wełny skalnej, jest produktem niepalnym, o deklarowanej najwyższej klasie reakcji na ogień A1. Jest to równoznaczne z faktem, że płyta nie sprzyja rozprzestrzenianiu się ognia i w razie pożaru może zwiększyć niezbędny na ewakuację czas. W kontekście dyskusji na temat zabezpieczeń nowych i modernizowanych obiektów dziś nabiera to istotnego znaczenia.

Otwarta struktura wełny zapewnia paroprzepuszczalność. Oznacza to, że ściana ocieplona płytami FRONTROCK 35 będzie szybko wysychać. Dzięki temu gotowa ściana osiągnie docelową izolacyjność cieplną szybciej, niż w przypadku zastosowania materiałów o zamkniętej strukturze.

W Polsce najczęściej wybieraną metodą ocieplania ścian zewnętrznych jest metoda lekka mokra. Dlatego tak ważne jest, aby wybrany materiał izolacyjny pasował do funkcjonujących na rynku systemów ociepleń. Deklarowane parametry płyt FRONTROCK 35 spełniają wymagania zapisane w większości aprobat technicznych producentów systemów ociepleń ścian zewnętrznych. Dzięki temu wybierając płyty FRONTROCK 35 nie zamykamy sobie drogi do jednego systemu ETICS, a wręcz przeciwnie – stwarzamy wiele możliwości wyboru.

Informacje techniczne:

FRONTROCK 35

Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła – λD = 0,035 W/mK
Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym – 20 kPa
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni – 10 kPa
Siła ściskająca pod obciążeniem punktowym dającym odkształcenie 5 mm – 200 N
Klasa reakcji na ogień – A1 wyrób
Norma – EN 13162:2012+A1:2015
Certyfikat – CE1390-CPR-0275/10/P, 1390-CPR-0449/16/P
Długość – 1000 mm
Szerokość – 600 mm
Grubość – od 60 do 280 mm

 
 
do góry

 
   
GALERIA
WYDAWNICTWO
REKLAMA
KONTAKT
 
KONTAKT
IMIĘ I NAZWISKO E-MAIL
TREŚĆ

© Copyright 2023, abc-media.pl