NAJNOWSZY NUMER PRENUMERATA AKTUALNOŚCI CZYTELNIA NASI PARTNERZY KONTAKT

 

Aktualno��ci

Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy 2016     [ 20.12.2015 ]

Serdecznie zapraszamy młodych, zdolnych dekarzy do udziału w niezwykłym wydarzeniu! 2-3 lutego 2016 r. Międzynarodowe Targi Budowlane BUDMA w Poznaniu hala numer 7! Młodzi dekarze w wieku do maksymalnie 27 lat, konkurować będą ze sobą w trzech kategoriach konkursowych: dachy strome, dachy, metalowe i dachy płaskie.
Rozwój inwestycji kogeneracyjnych w Polsce     [ 17.12.2015 ]

Obecny system wsparcia dla kogeneracji obowiązuje tylko do 2018 roku. Prace nad nowym systemem dopiero startują, co oznacza niepewność wśród inwestorów, a także możliwość nie zrealizowania celów, które postawiła sobie Polska w Polityce Energetycznej, a mianowicie podwojenie produkcji w kogeneracji do roku 2020. Ze względu na dobrze rozwinięte systemy ciepłownicze Polska może stać się liderem tej technologii w Unii Europejskiej. Jak przyśpieszyć tempo rozwoju kogeneracji w Polsce, jak ją efektywnie wspierać oraz jak sfinansować inwestycję w systemie aukcyjnym? Na te i na wiele innych pytań odpowiemy podczas II edycji seminarium: „Rozwój inwestycji kogeneracyjnych w Polsce”, które organizowane jest 13 kwietnia we Wrocławiu podczas trwania Międzynarodowych Targów Energii ze Źródeł Odnawialnych i Efektywności Energetycznej „InEnerg”.
Przyszłość zielonych inwestycji w świetle ustawy OZE     [ 15.12.2015 ]

Rok 2016 przynosi diametralne zmiany w kwestii inwestycji w odnawialne źródła energii. Obecnie nie wiemy kiedy ruszy pierwsza aukcja oraz czy będzie tylko jedna w roku 2016. Na chwilę obecną nie mamy również platformy, która będzie obsługiwała oferty aukcyjne. Wobec wielu problematycznych kwestii REECO wraz z City-Brand Energia Odnawialna postanowili zorganizować konferencję: „Przyszłość zielonych inwestycji w świetle ustawy OZE”. Wydarzenie odbędzie się 14 kwietnia na Stadionie Miejskim we Wrocławiu podczas trwania Międzynarodowych Targów Energii ze Źródeł Odnawialnych i Efektywności Energetycznej „InEnerg”.
Dobre wyniki Grupy Braas Monier     [ 13.12.2015 ]

Trzeci kwartał 2015 roku przyniósł potwierdzenie pozytywnego trendu wzrostu wolumenu sprzedaży Grupy Braas Monier w Europie. Wzrost sprzedaży dachówek wyniósł ok. 11 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Dzięki przejęciom w Hiszpanii, Portugalii, we Włoszech oraz regionie południowo-wschodniej Azji Grupa utrzymała pozycję lidera w sektorze producentów dachówek.
ATLAS w „dziesiątkę” z nagrodą Superbrands     [ 29.11.2015 ]

Superbrands, międzynarodowa organizacja przyznająca wyróżnienia najlepszym markom obecnym w świadomości konsumenta, w 10. edycji plebiscytu kolejny raz doceniła siłę wizerunku marki ATLAS. Łódzki producent chemii budowlanej uzyskał tytuł Superbrands oraz Created In Poland Superbrands. Jednocześnie, drugi z tytułów został przyznany marce GIPSAR, która na liście laureatów znalazła się po raz drugi, oraz pierwszy raz marce DOLINA NIDY.
Izolacje i efektywność energetyczna w przemyśle – trendy 2015 na 4INSULATION     [ 02.11.2015 ]

Polacy marnują rocznie aż dziewięć milionów ton żywności. To sporo, ale nic w porównaniu z tym, ile energii tracimy przez brak odpowiednich izolacji w przemyśle. Tymczasem ich wdrożenie – jak wylicza Amerykańskie Stowarzyszenie NIA (National Insulation Association), bazując na badaniach przeprowadzonych w ponad 700 zakładach – skutkowałoby oszczędnością energii równą 3,5 miliarda euro rocznie! Ale izolacje to nie jedyne rozwiązanie. Co jeszcze jesteśmy w stanie zrobić, by zaoszczędzić jak najwięcej energii? Na to pytanie odpowiedzi będą udzielać specjaliści podczas 2. Międzynarodowych Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION oraz Targów Efektywności Energetycznej w Przemyśle EFE, które odbędą się w Krakowie w dniach 25-26 listopada.
Spotkania Soudal z młodymi architektami     [ 27.10.2015 ]

Soudal po raz trzeci wspiera działania mające na celu edukację przyszłych projektantów. W ramach „Dnia Młodego Architekta” uczestnicy konkursu konsultowali z ekspertami Soudal swoje projekty. Zgodnie z regulaminem zastosowali w nich nowatorskie rozwiązania technologiczne m.in. Soudal Window System i Soudatherm Roof. Celem konkursu jest wyposażenie młodych ludzi w praktyczną wiedzę nt. nowoczesnych rozwiązań materiałowych i technologicznych. Zgłoszone projekty oceniać będą wybitni polscy architekci przy wsparciu organizatora (magazyn Builder) oraz przedstawicieli wiodących marek budowlanych w Polsce.
Poduszki nad Afryką. O projekcie Afrikarium opowiada arch. Dorota Szlachcic     [ 20.10.2015 ]

Nowatorskie projekty architektoniczne niejednokrotnie ze względu na swą innowacyjność pozostają na granicy przepisów i spotykają się z wieloma trudnościami – tak materiałowymi, jak i formalno-prawnymi, To często projekty doceniane i nagradzane przez jury opiniotwórczych konkursów, jak te które zaprezentowane zostały na międzynarodowej konferencji architektonicznej RIFF, zorganizowanej w Warszawie 12 października. Takim nowatorskim projektem jest Afrikarium, pierwsze w Polsce oceanarium, największe w Europie i jedyne na świecie, poświęcone w całości Afryce. O koncepcji budynku oraz przeciwnościach związanych z jego realizacją opowiada arch. Dorota Szlachcic, właścicielka biura architektonicznego ArC2 Fabryka Projektowa.
Niezwykłe projekty wybitnych architektów na RIFF 2015 – relacja z konferencji     [ 15.10.2015 ]

12 października w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Architektury RIFF 2015 – Dachy, Fasady, Izolacje. Na spotkaniu najwybitniejsi architekci europejscy zaprezentowali najlepsze projekty, zrealizowane w ostatnim czasie – projekty nagrodzone w konkursach międzynarodowych, projekty wyjątkowe i innowacyjne. W konferencji udział wzięło ok. 200 architektów z 10 krajów.
Panele TUR w jesiennej promocji     [ 27.09.2015 ]

Blachodachówka panelowa TUR – to produkt, który można obecnie kupić w promocyjnej cenie 19,90 zł netto za panel. Cóż to jednak za pokrycie i czy rzeczywiście warto skorzystać z okazji?
poprzednia 7 8 9 10 11 12 13 14 15 (16) 17 18 19 20 21 22 23 24 25 następna
 
   
GALERIA
WYDAWNICTWO
REKLAMA
KONTAKT
 
KONTAKT
IMIĘ I NAZWISKO E-MAIL
TREŚĆ

© Copyright 2023, abc-media.pl