NAJNOWSZY NUMER PRENUMERATA AKTUALNOŚCI CZYTELNIA NASI PARTNERZY KONTAKT

 

BUDMA dla architektów

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2017 już za niecałe dwa miesiące. W ramach targów organizowanych w Poznaniu w dniach 7-10 lutego odbędą się liczne wydarzenia dedykowane architektom i pasjonatom architektury. BUDMA 2017 będzie okazją do spotkania z najwybitniejszymi architektami.

 - BUDMA dla architektów

Fernando Menis

Hiszpański architekt Fernando Menis będzie jedną z gwiazd Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017. Autor nagradzanego projektu Centrum Kongresowo-Kulturalnego Jordanki w Toruniu przyjedzie do Poznania na zaproszenie Izby Architektów RP. Fernando Menis to jedna z ciekawszych postaci współczesnego świata architektury. Każdy z jego projektów jest niepowtarzalny, nawiązujący do kształtów natury. W swoich pracach często wykorzystuje drewno, kamień i beton, zestawiając ich kolory i faktury oraz wydobywając walory ich struktury grą światła i cienia. Spotkanie odbędzie się 8 lutego w Sali Ziemi.

Debata Architektoniczna

Społeczna odpowiedzialność architekta – pod takim tytułem odbędzie się debata architektoniczna, którą poprowadzi znany krytyk architektury, dziennikarz Jakub Głaz. Debata zaplanowana jest na 8 lutego.

Bulanda, Mucha – architekci

9 lutego, gościem targów BUDMA będzie pracownia Bulanda, Mucha – architekci. Pracownia znana jest z takich realizacji jak biurowiec Chmielna 25 w Warszawie, siedziba BRE Banku w Bydgoszczy, adaptacji Hotelu Bulwar w Toruniu czy Starej Papierni w Konstancinie. Na jej koncie znajduje się także wiele prestiżowych nagród.

Stanisław Niemczyk

Jeden z najwybitniejszych polskich architektów, nazywany „polskim Gaudim” ze względu na swój charakterystyczny i ekstrawagancki styl, zaszczyci swoją obecnością targi BUDMA 10 lutego. Za swoje zasługi dla budownictwa sakralnego otrzymał w 2011 roku medal Per Artem ad Deum (Przez sztukę do Boga), przyznawany przez Papieską Radę ds. Kultury.

Konkurs Szkice Architektoniczne – Orgia Barw w Przestrzeni

10 lutego poznamy zwycięzcę konkursu Szkice Architektoniczne. Z nadesłanych prac wykonanych techniką tradycyjną, prezentujących wpływ wybranych technologii i materiałów na jakość, wygląd i charakter architektury, eksperckie Jury nominuje 10 prac do ścisłego finału. Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe. Tegorocznym tematem konkursu jest Orgia Barw w Przestrzeni, umożliwiając wykorzystanie dowolnej liczby kolorów.

Więcej na www.budma.pl.

 
 
do góry

 
   
GALERIA
WYDAWNICTWO
REKLAMA
KONTAKT
 
KONTAKT
IMIĘ I NAZWISKO E-MAIL
TREŚĆ

© Copyright 2024, abc-media.pl