NAJNOWSZY NUMER PRENUMERATA AKTUALNOŚCI CZYTELNIA NASI PARTNERZY KONTAKT

 

FAKRO wśród firm z największą liczbą patentów

FAKRO, czołowy producent okien dachowych i schodów strychowych, znalazł się w czołówce ośrodków badawczych i firm z największą działalnością patentową. Firma FAKRO znana jest z innowacyjnego i prężnie funkcjonującego Działu Badań i Rozwoju. Nie bez powodu utarło się stwierdzenie, że oprócz okien dachowych FAKRO eksportuje myśl twórczą polskich inżynierów i konstruktorów oraz rozwiązania techniczne.

FAKRO jest jednym z przykładów dynamicznego rozwoju polskich firm. O ich innowacyjności świadczy rekordowa liczba patentów przyznanych polskim instytutom badawczym i przedsiębiorstwom przez Europejski Urząd Patentowy. W ubiegłym roku EPO przyznał w Polsce 180 patentów.
 - FAKRO wśród firm z największą liczbą patentów
Fot. Fakro
FAKRO znalazło się w czołówce ośrodków badawczych i firm, które wykazały największą działalność patentową. Najwięcej wniosków złożył Uniwersytet Jagielloński (12 zgłoszeń), kolejno spółka farmaceutyczna Polpharma (10 zgłoszeń) i firma Fakro oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+ (6 zgłoszeń).

Na rzecz rozwoju produktów w firmie pracuje ponad 100 inżynierów, autorów ponad 130 zgłoszeń patentowych i wzorów użytkowych. FAKRO wytycza w ten sposób nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie.

- Nasza firma od początku swojego istnienia postawiła na innowacyjność. To tak naprawdę klucz do sukcesu na globalnym rynku handlowym. Rywalizacja w branży okien dachowych opiera się nie tylko na cenie i jakości. Dziś wygrywa ten producent, który wprowadzi na rynek produkt, którego jeszcze nie ma konkurencja – tłumaczy Henryk Musiał, dyrektor ds. Badań i Rozwoju FAKRO. - Dlatego stale doskonalimy produkty do poddaszy, ale także poszerzamy naszą ofertę wprowadzając linę INNOVIEW w stolarce fasadowej, markizy do okien pionowych, drzwi zewnętrzne czy bramy garażowe – dodaje Henryk Musiał.

 
 
do góry

 
   
GALERIA
WYDAWNICTWO
REKLAMA
KONTAKT
 
KONTAKT
IMIĘ I NAZWISKO E-MAIL
TREŚĆ

© Copyright 2024, abc-media.pl