NAJNOWSZY NUMER PRENUMERATA AKTUALNOŚCI CZYTELNIA NASI PARTNERZY KONTAKT

 

Ulga remontowo-budowlana przesłaniem I Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury na BUDMIE

 - Ulga remontowo-budowlana przesłaniem I Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury na BUDMIE
Otwarcia I Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury na targach BUDMA 2017 dokonuje Przemysław Trawa, Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich (po lewej) oraz Paweł Babij, Prezes Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa

7 lutego w Poznaniu, podczas I Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury na targach BUDMA 2017, przedstawiciele izb gospodarczych i stowarzyszeń budowlanych przekazali Andrzejowi Adamczykowi, Ministrowi infrastruktury i Budownictwa, oraz Tomaszowi Żuchowskiemu, Podsekretarzowi stanu w MIiB analizę i rekomendacje w zakresie wpływu wprowadzenia ulgi remontowo-budowlanej na koniunkturę w budownictwie.

Zdaniem branży budowlanej, ulga remontowo-budowlana znacznie poprawiłaby koniunkturę w budownictwie oraz przyczyniłaby się do uszczelnienia systemu podatkowego i istotnego ograniczenia szarej strefy. Ulga to instrument, dzięki któremu polskie budownictwo będzie mogło rozwijać się w sposób bardziej dynamiczny.

- Opłaca się wspierać budownictwo. Każda złotówka zainwestowana w tym sektorze wraca w sposób zwielokrotniony do budżetu państwa - powiedział Minister Andrzej Adamczyk.

- Budownictwo potrzebuje koniunktury, a posłuży temu wprowadzenie ulgi remontowo-budowlanej. Jest to również sposób na zachęcenie inwestorów do przeprowadzenia modernizacji budynków pod kątem ich energooszczędności, a to jest również niezwykle ważne dla ochrony środowiska naturalnego i poprawy stanu powietrza - powiedział Paweł Babij, Prezes Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa.
 - Ulga remontowo-budowlana przesłaniem I Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury na BUDMIE
Przekazanie analizy i rekomendacji w zakresie wpływu wprowadzenia ulgi remontowo-budowlanej na koniunkturę w budownictwie: (od lewej) Paweł Babij, Prezes Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa, Janusz Komurkiewicz, Prezes Związku Polskie Okna i Drzwi, Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa, Tomasz Żuchowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

 - Ulga remontowo-budowlana przesłaniem I Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury na BUDMIE
Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa
- Branża budowlana jest jedną z podstawowych gałęzi gospodarki. Aby w pełni wykorzystać potencjał tego sektora, należy wykorzystać bodźce pobudzające koniunkturę. Wpłynie to na wzrost popytu na wyroby i usługi budowlane oraz zapewni większe wpływy do budżetu. Taki trend pokazała tzw. duża ulga budowlana, która obowiązywała w latach 1997-2001 - podkreśliła Małgorzata Walczak-Gomuła, Prezes ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku.

W skład grupy organizacji rekomendujących wprowadzenie ulgi wchodzą: Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa, Związek Polskie Okna i Drzwi, MIWO - Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej, Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń, Stowarzyszenie Producentów Betonów, SIPUR Polski Związek Producentów Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR.

Raport "Wpływ ulgi budowlanej na koniunkturę w budownictwie" przygotowany został przez ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku.

 
 
do góry

 
   
GALERIA
WYDAWNICTWO
REKLAMA
KONTAKT
 
KONTAKT
IMIĘ I NAZWISKO E-MAIL
TREŚĆ

© Copyright 2024, abc-media.pl