NAJNOWSZY NUMER PRENUMERATA AKTUALNOŚCI CZYTELNIA NASI PARTNERZY KONTAKT

 

Nowości BASF
na Europejskich Targach Fotowoltaiki i Energii Odnawialnej

Podczas 26. Europejskich Targów/Konferencji Fotowoltaiki i Energii Słonecznej (UE PVSEC) w Hamburgu w Niemczech - w dniach 5-8 września - firma BASF zaprezentowała gamę produktów przeznaczonych dla przemysłu solarnego. Obok dobrze znanych produktów, BASF pokazała specjalną innowację: płytę wykonaną z tworzywa konstrukcyjnego z rodziny Ultramid ?. Umożliwia ona nowatorskie, łatwe mocowanie i montowanie modułów fotowoltaicznych.

 - Nowości BASF</br>
na Europejskich Targach Fotowoltaiki i Energii Odnawialnej
Nowy panel fotowoltaiczny (PV) zintegrowany z dachem opiera się na rozwiązaniu ADVANCE SCHOTT i składa się tylko z dwóch części: specjalnie opracowanej, wielofunkcyjnej płyty wykonanej z żywicy Ultramid BASF ? B High Speed oraz z bezramowego, podwójne oszklonego modułu. Panel jest wyjątkowo lekki i łatwy do zainstalowania. Jest przeznaczony dla dużych powierzchni dachowych na budynkach przemysłowych i rolnych. Fot. Basf

Na stoisku BASF eksperci informowali zainteresowanych o bogatej ofercie, która obejmuje cały łańcuch produkcji ogniw słonecznych. Do dobrze znanych produktów dołączyła specjalna innowacja: podbudowa (płyta) wykonana z konstrukcyjnego tworzywa sztucznego z rodziny Ultramid?, która umożliwia nowatorski i łatwy montaż modułów fotowoltaicznych.

Zintegrowana z dachem, lekka i wielofunkcyjna płyta z tworzywa sztucznego przeznaczona do modułów fotowoltaicznych (PV). Nowe rozwiązanie w zakresie fotowoltaiki, opracowane przez firmy SCHOTT Solar i BASF, składa się z jednolitej płyty z tworzywa sztucznego, którą można zainstalować na dachu zamiast tradycyjnych pokryć dachowych, oraz bezramowego, podwójnie oszklonego modułu fotowoltaicznego. W drugim etapie, po zainstalowaniu płyty na konstrukcji dachu, wystarczy tylko ulokować taki moduł w systemie przewidzianym do precyzyjnego montażu w płycie i zamocować za pomocą zintegrowanego zatrzasku ? bez użycia jakichkolwiek narzędzi i śrub. Zainstalowanie ułatwia plastikowy uchwyt oraz zintegrowane krawędzie płyty wspierającej z tworzywa sztucznego służącej za podstawę. Dzięki kanałom deszczowym, kanałom kablowym i dużemu otworowi w środku płyty moduł fotowoltaiczny o powierzchni 1,7m? waży tylko 8 kg i ma odpowiednią wentylację tylną. Tworzywem sztucznym, które umożliwia osiągnięcie takich cech, jest Ultramid B High Speed firmy BASF (poliamid 6): materiał jest nie tylko łatwopłynny, ale także twardy, sztywny i odporny na warunki atmosferyczne ? i spełnia kryteria wymagane dla takich zastosowań budowlanych (klasa materiału B2).

Obok innowacyjnej płyty z tworzyw sztucznych firma BASF ponownie w tym roku przedstawiła SELURIS ? Clean, ekologiczny płyn do czyszczenia, oraz ,b>tworzywo sztuczne Ultramid ? do produkcji złączy i skrzynek przyłączowych,/b>. Ponadto na stoisku BASF znalazły się także takie dodatki do tworzyw sztucznych jak Uvinul ? i Irganox ?, płyny tnące z gamy Pluriol ?, farby i pasty metalizujące (Cyposol ?) oraz systemy odlewania poliuretanu COLO-FAST ? do produkcji opraw i ram.

Czyszczenie ogniw słonecznych
BASF oferuje i rozwija rozwiązania do wytrawiania, teksturowania, domieszkowania i czyszczenia ogniw słonecznych mono-i polikrystalicznych. Gama została poszerzona o innowacyjny i przyjazny środowisku płyn do czyszczenia: SELURIS? Clean.
Zastosowanie SELURIS ? Clean przed domieszkowaniem kwasem fosforowym zapewnia końcowe, przeddomieszkowe czyszczenie wafla i skuteczną hydrofilizację powierzchni, a w rezultacie doskonałe nawilżenie domieszki. Sprawia to, że można osiągnąć równomierny rozkład kwasu fosforowego na waflu. Zastosowanie SELURIS ? Clean po domieszkowaniu (z użyciem kwasu fosforowego lub POCI3) umożliwia skuteczne usuwanie pozostałości szkła fosforo-krzemowego i mniej aktywnych stref emitera (martwe warstwy), dzięki czemu emiter staje się czysty i wysokowydajny.,/p>

Tworzywo sztuczne do produkcji łączy i skrzynek przyłączowych
Aby efektywnie korzystać z energii wytwarzanej przez elektrownie fotowoltaiczne, konieczne są odpowiednie łącza transportujące energię elektryczną do konsumenta końcowego. BASF dostarcza specjalny Ultramid ? do produkcji łączy i skrzynek przyłączowych, który spełnia odpowiednie wymagania. Tworzywo z rodziny poliamidów jest bardzo stabilne, odporne na ogień i uderzenia, zwłaszcza w niskich temperaturach, co jest niezbędne w warunkach elektrowni fotowoltaicznych, narażonych na działanie żywiołów i zmienną pogodę. Znaczne wahania temperatury i wilgotności stawiają wysokie wymagania elementom z tworzyw sztucznych.

Stabilizatory termiczne, światła i promieniowania UV
Dodatki BASF do tworzyw sztucznych nadają wszystkim tworzywom sztucznym stosowanym w modułach fotowoltaicznych (PV) odporność na działanie ciepła (Irgafos ?, Irganox ?) i promieni słonecznych (Chimassorb ?, Tinuvin ?, Uvinul ?). Na całym świecie firma oferuje szeroki asortyment stabilizatorów termicznych, światła i promieniowania UV. Można je idealnie dobrać do wszystkich rodzajów żywic i tworzyw sztucznych służących w sektorze PV do wyrobu takich elementów jak części do hermetyzacji (enkapsulacji), ramy, folie warstwy spodniej i komponenty elektryczne, co zapewnia im wymaganą, co najmniej 25-letnią żywotność.

Płyny tnące
Ponadto firma BASF przedstawiła też dobrze znaną gamę Pluriol?, płynów tnących wafle dla przemysłu ogniw słonecznych. Produkty te umożliwiają specjalistom od cięcia wafli elastyczność w projektowaniu zaczynów tnących odpowiadających wymaganiom stosowanego procesu. Pluriol? zapewnia optymalną oszczędność w produkcji wafli poprzez utrzymywanie stałej, wysokiej jakości i efektywności, mniejszą liczbę wad i uszkodzeń, a także dużą wydajność recyklingu cieczy.

Farby i pasty metalizujące
CypoSol ? jest gamą farb i past ze srebra i aluminium do metalizacji paneli słonecznych. Oprócz past do tradycyjnego sitodruku CypoSol ? obejmuje także serię L, którą tworzą farby specjalnie zaprojektowane do innowacyjnego druku laserowego. Bezołowiowe barwniki są przyjazne dla środowiska i mogą być używane do zadrukowania obu stron wafla.

Systemy odlewania poliuretanu do obramowań
System odlewania poliuretanu COLO-FAST ? jest szybką i niezawodną metodą wysokiej jakości do wytwarzania obramowań modułów fotowoltaicznych. PU, odporny na działanie promieni UV i warunków atmosferycznych, jest w stanie zastąpić tradycyjne ramy aluminiowe instalowane w modułach PV zarówno w dachu, jak i na dachu. COLO-FAST ? otwiera przed klientem niemal nieograniczony wybór kolorów i różnorodność konstrukcji ramy. Technologia COLO-FAST ? umożliwia instalację elementów mocujących i elektrycznych podczas jednej operacji. Co więcej, obramowane COLO-FAST? modułów fotowoltaicznych może być doskonale zintegrowane z dachem, spełniając tym samym najwyższe wymagania estetyczne.

O firmie BASF
BASF (The Chemical Company) jest wiodącą firmą chemiczną na świecie. BASF oferuje szeroki asortyment wyrobów, od chemikaliów, tworzyw sztucznych, dodatków uszlachetniających i środków ochrony roślin po ropę naftową i gaz. Jako niezawodny partner pomaga swoim klientom z niemal wszystkich branż w odnoszeniu sukcesów. Najwyższej jakości produkty oraz innowacje technologiczne BASF przyczyniają się do rozwiązania globalnych wyzwań, takich jak ochrona klimatu, energooszczędność, wyżywienie i mobilność. W roku 2010 firma BASF osiągnęła obroty w wysokości około 63,9 miliarda euro i pod koniec roku zatrudniała ok. 109 tys. pracowników. Akcje BASF notowane są na giełdach papierów wartościowych we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) i Zurychu (AN). Więcej informacji na temat firmy BASF można znaleźć na stronie internetowej www.basf.com lub w Social Media Newsroom pod adresem newsroom.basf.com.

 
 
do góry

 
   
GALERIA
WYDAWNICTWO
REKLAMA
KONTAKT
 
KONTAKT
IMIĘ I NAZWISKO E-MAIL
TREŚĆ

© Copyright 2024, abc-media.pl