Jesienią Mobilne Centrum Szkoleniowe ROCKWOOL rusza w trasę, by szkolić zarówno fachowców pracujących na wełnie skalnej, jak i wykonawców, którzy dopiero rozpoczynają swoją zawodową przygodę z tym materiałem. RoadShow to cykl bezpłatnych warsztatów dla najlepszych specjalistów w branży budowlanej i świetna okazja, by w przyjaznym gronie pogłębić wiedzę i podzielić się swoim doświadczeniem z innymi. Centrum Szkoleniowe ROCKWOOL w listopadzie i grudniu odwiedzi aż 11 miast na terenie całej Polski.
Wykonanie izolacji wodochronnej jest niezbędne w miejscach, w których występować może duża wilgotność lub gdy ściany i podłogi narażone są na zalewanie wodą. Potrzeba zabezpieczenia występuje głównie w łazienkach, pralniach, piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych, kuchniach, na tarasach czy balkonach.
Co zrobić, by wiertarka, wkrętarka, szlifierka działały latami? Nawet intensywnie użytkowane elektronarzędzia mogą pracować, jak nowe – kluczem do żywotności jest odpowiednia konserwacja.
Wznoszenie ścian na tzw. cienką spoinę to jedna z metod na wyeliminowanie niepożądanych strat ciepła przez przegrody zewnętrzne, a także sposób na skrócenie czasu pracy ekipy budowlanej oraz właściwe wypoziomowanie poszczególnych elementów murowych. Jaka powinna być grubość zaprawy, aby spełniała kryteria spoiny cienkowarstwowej? Kwestię tę wyjaśnia Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY.
System wykonywania i odtwarzania izolacji poziomej poprzez iniekcję pozwala nie tylko na łatwe, ale przede wszystkim definitywne usunięcie problemu wilgoci w murze, bez konieczności naruszania konstrukcji budynku przez podcinanie ścian czy fundamentów. Na czym polega ta metoda i kiedy można ją zastosować?
To, że problem smogu w Polsce jest szczególnie dotkliwy zimą to nie jest przypadek. W Polsce jest 5 mln budynków jednorodzinnych, z czego 70% jest nieocieplona lub słabo ocieplona, a większość z nich ogrzewana jest przestarzałymi piecami, w których można spalać wszystko, nie tylko odpady węglowe, ale nawet zwykłe śmieci. Systemowa termomodernizacja domów jednorodzinnych zmniejszyłaby ilość generowanych przez nie szkodliwych substancji o ponad 60%.
Ustawa z 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców weszła w życie z dniem 1 stycznia 2017 roku. Ustawa wprowadza ułatwienia i uproszczenia m.in. dla inwestorów budowlanych.
Od tego roku zaczęły obowiązywać nowe warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki. Zaostrzone wymagania mają ma celu poprawę energooszczędności obiektów. Wyroby używane do budowy nowych domów, m.in. okna i drzwi, muszą mieć lepsze parametry termoizolacyjne. W praktyce oznacza to nie tylko więcej ciepła w domach, ale także mniejsze rachunki za ogrzewanie.
Zapewnienie wysokich standardów przeciwpożarowych stanowi dziś filar nowoczesnego i bezpiecznego budownictwa. Z uwagi na duże pole interpretacyjne przepisów, Stowarzyszenie DAFA podjęło się opracowania praktycznego poradnika określającego jednolite wymogi z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, zasady doboru materiałów, dobre praktyki sztuki budowlanej i zalecenia dla wykonawców.
Postaw na gwarancję pewnego dachu i wszystkich elementów konstrukcyjnych! Zabezpiecz drewno przed działaniem organizmów osłabiających jego strukturę i wybierz TYTAN Professional Impregnat do drewna z linii NW. Do wyboru, w zależności od naszych potrzeb mamy trzy impregnaty: Impregnat do więźby dachowej NW, do drewna konstrukcyjnego NW oraz najbardziej wydajny i uniwersalny impregnat NW, wszystkie dostępne w koncentracie